Péče o dlouhé vlasy

2. listopadu 2012 v 20:59 | Corneille |  Vlasová kosmetika
Dlouhé vlasy jsou krásné, ale pouze když jsou zdravé, neroztřepené!! Pakliže se vám vlasy třepí, zastřihněte si je. Neexistuje způsob, jak je "opravit", naopak, když si je nezastřihnete, spíše zeslábnou a mohou se začít lámat! Takže naděláte ještě větší škodu. Vím, jak bolí stříhání vlasů, nejedna z nás to v duchu opláče. Když víte, že vaše vlasy mají sklon se po určité době od ostříhání třepit a vy máte pocit, že je ještě brzy na kadeřníka, používejte výživné masky, séra, olejíčky a pod. Doporučuji je používat jen na délku vlasů, aby se vám zbytečně nemastily. Vlasy vám pak vydrží déle bez třepení (opravdu, mám to ozkoušené!!). A nemusíte kupovat nijak drahé přípravky, ty z drogerie také fungují. Doporučuji nějaký balzám ve spreji (seženete okole 150 Kč), výživnou masku (obdobně) + nějaké sérum, které se nesmývá (cena cca 200 Kč). Tady jsou některé moje oblíbené:
Sérum a nesmívatelný balzám.

Řadu s mateří kašičkou opravdu doporučuji, především masku (navlhčete si vlasy, aplikujte masku na délku vlasů a nechte působit třeba i 1 hod, já to takhle dělám před mytím, protože mě v koupelně zase nebaví čekat 10 minut, než ta maska zabere.. anebo je taky dobré ty vlasy ještě zabalit do ručníku, výsledný efekt bude ještě silnější).

A klíčová myšlenka na závěr - celou tuto šaškárnu má smysl dělat pouze tehdy, když máte vlasy zdravé, neroztřepené. Slouží to, jako účinná prevence, nikoliv jako lék roztřepených vlasů. Ty opravdu musíte ustříhnout. A aby k tomu příště nedošlo znova, používejte pravidelně nějaké masky a pod. :-)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama